Czym jest medycyna zintegrowana?

Medycyna zintegrowana Rybnik

Poradnik Klienta

Czym jest medycyna zintegrowana? Medycyna zintegrowana, zwana też holistyczną, zakłada całościowe nastawienie do zdrowia człowieka. Świadczy to, że specjalista medycyny holistycznej lub zintegrowanej koncentruje się nie dopiero na indywidualnym, najmocniej odczuwalnym przez osobę chcącą problemie, tylko na jego organizmie jako całości, na jaką tworzy się wiele oddziałujących na siebie obszarów. Medycyna zintegrowana zakłada także stosowanie nowych form zdrowienia, nie odżegnując się ani od rozwiązań tzw. medycyny konwencjonalnej, ani od alternatywnych terapii.

Medycyna zintegrowana Siewierz

Idea medycyny zintegrowanej

Nie planuj podważać osiągnięć współczesnej medycyny. To aktualnie ona doprowadziła, że ludzkości udało się opanować najgroźniejsze choroby zakaźne, takiej jak np. polio czy krztusiec, które dzięki szczepionkom nie mają już dla nas tak ważnego ryzyka. Farmacja oczywiście jest wówczas odpowiedzią na rozmaite problemy zdrowotne, jednak nie nie na każde. Opierając się jedynie na leczeniu farmaceutykami, często zapominamy o tym, że polskie zdrowie zależy od tego, w jaki system istniejemy na co dzień jako całość. Utrzymanie odpowiedniego zdrowia i samopoczucia nie jest możliwe, jeśli zaniedbamy aktywność fizyczną, dietę i higienę psychiczną. To tak zaniedbania w niniejszych rejonach są winne występowaniu tzw. chorób cywilizacyjnych, w obecnym przewlekłych schorzeń autoimmunologicznych, w wojnie z jakimi decydowanie leków jest po prostu niewystarczające.

Zobacz również Puderniczki

Wbrew obiegowej opinii, propagatorzy medycyny zintegrowanej nie są przeciwnikami tradycyjnych metod zdrowienia. Przeciwnie, doceniają oni wielkość i stanowienie medycyny akademickiej, bo dużo z nich stanowi dyplomowanymi lekarzami, doktorami i nawet profesorami na akademiach medycznych. Są zatem poważni uczeni, praktycy i eksperci w dziedzinie zdrowia, którzy stosują szczególną uwagę na połączeniu wszystkiej wiedzy o zdrowiu i życiu człowieka.

Medycyna zintegrowana Siewierz

Uważają oni na dolę podejmowania wszelkich działań aby zapobiegać chorobom i chcieć najbardziej realne i sprawne metody wychodzenia z chorób i rozwiązania farmakolgoiczne wykorzystywać w ostateczności. – wyjaśnia nasza rozmówczyni Magdalena Dorko-Wojciechowska. O tym, że medycyna klasyczna nie jest odpowiednia, przekonałam się osobiście, gdy zdiagnozowano u mnie Hashimoto. Przyjmowanie leków nie nie przyniosło efektów, dlatego tak postanowiłam dowiedzieć się więcej na fakt zintegrowanych metod leczenia. Wiele lat poszukiwań naukowych, najpierw na polską rękę, a później podczas dodatkowych studiów, pozwoliło mi znaleźć skuteczne rozwiązania, dzięki którym zdjęła i dzisiaj sama pomagam osobom chorującym wynikać z przewlekłych trudności w oparciu o zasady zintegrowanych metod zdrowienia..

Medycyna zintegrowana Siewierz

Zdrowienie w postępowaniu zintegrowanym

Zintegrowane metody leczenia zakładają wykorzystanie wszystkich danych nam także wygodnych metod terapii w obiekcie jak najszybszej, całościowej poprawy zdrowia i samopoczucia osoby chcącej. Mówimy tu to zarówno o medycynie akademickiej, kiedy i ziołolecznictwie, terapii ruchem, i przede każdym o żywieniu, oczyszczaniu organizmu, wykorzystaniu ayurwedy czy zasad medycyny chińskiej. Niezmiernie istotna jest i książka z osteopatą, psychologiem lub coachem a także terapie mindfulness. Wszystka osoba, borykająca się z chorobą przewlekłą, powinna mieć oraz możliwość przepracowania ze specjalistą trudnych wyobraźnie i emocji, jakie jej prowadzą, i pracę mentalną powinno się mieć jak integralną część indywidualnego programu zdrowienia. Tak kompleksowego wsparcia w ostatnich etapach nie możliwość uzyskać w normalnej przychodni, gdzie lekarzy gonią czasy i ograniczają skomplikowane procedury, zwłaszcza w sukcesie leczenia refundowanego. Faktem jest też zwykle wąska specjalizacja. Dlatego popularyzowanie wiedzy na fakt medycyny zintegrowanej i szkolenie osób chcących na fakt możliwości uzyskania usług w terapii sprzedaje się koniecznością.

Medycyna zintegrowana Siewierz

Zobacz również Czym jest medycyna zintegrowana?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *