Czym kierować się przy wyborze zmywarki?

Czym przenosić się przy wyborze zmywarki?

Poradnik Klienta

Czym zapisywać się przy wyborze zmywarki? Czas najwyższy zapomnieć o ręcznym zmywaniu naczyń, przede ludziom z rady na ogromne liczbie traconego czasu, siły, a co ważniejsze – wody. W dbałości o siebie oraz o środowisko warto zainwestować w zakup zmywarki. Temat prosty, aby jednak produkt cieszył i zapewniał latami miło jest przeznaczyć trochę uczucia i wybrać najbardziej adekwatny dla siebie model. Zatem, jaką zmywarkę kupić?

Zmywarka wolnostojąca czy do zabudowy?

Pierwsze prawem to model zmywarki w kontekście umeblowania naszej kuchni. Jeżeli planujemy zabudowane wszystkie akcesorium domowe lub, jeśli stanowimy w trakcie projektowania kuchni i mamy kuchnie na kształt, to może wybór padnie na zmywarkę do zabudowy. Pięknie wtopi się ona w wystrój naszej kuchni. Stanowi zatem wyjątkowo istotne, jeśli jesteśmy właścicielami aneksu, idącego na salon. Zabudowana zmywarka będzie idealnie ukryta wśród kuchennej zabudowy, a całość stworzy harmonijną książkę z pokojem. Zmywarki przygotowane pod zabudowę, niezależnie od firmy, są kompatybilne praktycznie z jakimś, odpowiednio dobranym rozmiarowo frontem do zmywarki. Połączenie frontu ze sprzętem wymaga montażu.

Zmywarki wolnostojące nie wymagają dokupienia żadnych szafek ani frontów. Są zwłaszcza w odcieniu szarym lub srebrnym (INOX) a z łatwością dobierzemy wzór pasujący do posiadanego już lub nabywanego sprzętu AGD. Oczywiście dla wyjątkowo trudnych, którzy cenią bawić się niekonwencjonalnym wzornictwem odnajdą się zmywarki w odcieniu czerwonym, niebieskim, żółtym, czarnym, i nawet różowym. Ich walorem istnieje więcej to, że nie wymagają żadnego dodatkowego montażu. Wystarczy zmywarkę kupić, podłączyć także bogata myć naczynia.

Jaki rozmiar zmywarki wybrać?

Kolejnym kryterium przy wyborze zmywarki stanowi jej ilość. Standardowo urządzenia siedzą w dwóch rozmiarach: 45×80 cm oraz 60×80 cm.

Najmniejsze urządzenia dedykowane są osobom mieszkającym samotnie lub rzadko planującym i żywiącym się w zakładu. Zmywarka taka pomieści głównie do 9 kompletów naczyń.

Zmywarki o szerokości 60 cm są znacznie pojemniejsze. Świetnie przydają się dla rodzin kilkuosobowych. Pomieszczą aż 14 kompletów naczyń.

Ogólnie przyjęło się, że w magazyn kompletu naczyń wchodzą: 1 talerz głęboki, 1 talerz płaski duży, 1 talerz deserowy, 1 filiżanka, 1 szklanka do napojów, 1 kieliszek do wina oraz komplet sztućców (widelec, nóż, łyżka i łyżeczka).

Ile oszczędzasz wody mające ze zmywarki?

Kiedy przeanalizujesz opublikowane w internecie badania, z łatwością zauważysz, że podczas tradycyjnego mycia naczyń tracisz dwukrotnie więcej wody niż podczas mycia tych jednych naczyń w zmywarce. Ilość zaoszczędzonej wody zależy oraz od zmywarki, jaką wybierzesz. Dlatego przed zakupem warto przeanalizować również ostatnią myśl. Producent w dokumentacji technicznej zamieszcza informację na materiał zużycia wody dla danego rodzaju. A oczywiście w przypadku małych zmywarek stanowi zatem pobór wielkości 7l, natomiast mniej ekonomiczne używają do 10l. Niezależnie jednak, która zmywarkę wybierzesz, wciąż zyskujesz w sądzie do prania ręcznego.

Jaką wartość energetyczną zmywarki wybrać?

Kolejnym prawem na jakie warto zwrócić uwagę przy wyborze zmywarki stanowi jej jakość energetyczna. Stanowi zatem parametr określający zużycie prądu. Określa efektywność i oszczędność produktu. Wiedza ta nie tylko pozwala zaoszczędzić pieniądze, ale same wpływa na pomoc środowiska. Klasy energetyczne stosowane są w mocy od A+++ do G, gdzie I+++ oznacza urządzenie o najniższym zużyciu energii, podczas gdy G to marka najmniej skuteczna i korzystna dla klienta.

Podobna miara od A do G określa te klasę efektywności zmywania oraz klasę efektywności suszenia.

Nikt nie lubi hałasu!

Kupując zmywarkę daleko jest podać opinię na pokład hałasu, jaki emituje urządzenie. Stanowi zatem wyjątkowo ważne, gdy zmywarka działa w graniczącym z salonem aneksie. Najbardziej delikatne modele emitują dźwięk na stanie 40dB, ale umów nie będą przekraczać również zmywarki wytwarzające hałas na stanie 50dB. Ciszej pracują zmywarki w zabudowie, gdyż otoczone są dodatkową obudową.

Dodatkowe szczegóły

Bardziej wymagający klienci mogą podczas wyboru zmywarki zwrócić opinię na rzeczy nieco mniej powiązane z ekonomią zmywania, więc na urządzenie wnętrza urządzenia. Dzieli się ono mało w danych modelach. Zatem inny użytkownik zdecydować może czy wybierze kosz na sztućce, czy raczej zwykłą szufladę, a że szufladę z matą antypoślizgową czyli jaki wybierze panel, wyświetlacz, etc.

Gdzie kupić zmywarkę?

Zmywarki możemy zakupić w licznych sklepach sieciowych znajdujących się w licznych centrach handlowych lub funkcjonujących niezależnie:

MEDIA MARKT
RTV EURO AGD
MEDIA EXPERT
NEONET

Bardzo spokojniejszą i praktyczniejszą formą, choćby z rady na dłuższy wybór produktu a wartości, a także na rzeczy transportowe, jest aukcja internetowa:

Zatroszcz się o siebie, zadbaj o miejsce oraz zostań się posiadaczem niezastąpionej zmywarki. Wybór przylega do Ciebie.

zobacz również Czym kierować się przy wyborze zmywarki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *