Czy znasz jak dobrać odpowiedni dywanik do kuchni?

Poradnik Klienta

Czy rozumiesz jak dobrać odpowiedni dywanik do kuchni? Dywany coraz częściej zaczynają migrować z salonów i pokojów dziennych, by zadomowić się na podłodze… w kuchni! Przez długi okres uważano, że dywan w kuchni to rozwiązanie niepraktyczne, ale nic bardziej mylnego! Estetyczny dywan wykonany z szlachetnych środków może całkowicie odmienić wnętrze tego pomieszczenia, a przy okazji sprawi, że używanie z kuchni stanie się bardzo przyjemniejsze.

Dlaczego warto mieć dywanik w kuchni?

Podejdźmy do ostatniego logicznie, jeśli w łazience, gdzie jest duża wilgoć, a podłoga jest blisko zawsze mokra, dywaniki się sprawdzają, toż tymże niezwykle świetnie spiszą się w kuchni. Dlaczego w ogóle warto pomyśleć dodanie ich do kuchennego wystroju? Oto kilka powodów:

Przede wszystkim będą przechowywać podłogę. Płytki, panele, boazeria – liczba materiałów, jakimi potrafimy przeznaczyć kuchenną ziemię jest naprawdę duża. Jak chcemy, żeby na dłużej zachowały swój pierwszy wygląd, warto zabezpieczyć je dywanem.
Zapobiegną pomniejszym katastrofom – z pewnością wiele razy zdarzyło Ci się stracić ukochany kubek na domowych płytkach. Dywanik umieszczony przy szafkach może zapobiec takim małym wypadkom!
Poprawią właściwości akustyczne pomieszczenia – jak ludzie wiemy, dywany w ścisłym okresie tłumią dźwięki. W kuchni, gdzie ciągle coś mielimy, blendujemy, ucieramy i łączymy będzie zatem z gwarancją na miarę złota! Szczególnie jeżeli jesteś rannym ptaszkiem i lubi wypić swoje pierwsze smoothie o 6 rano, oraz inni domownicy niekoniecznie dzielą Twoją chęć do wczesnego wstawania.
Dywany w kuchni to łatwy, silny oraz popularni możliwość na odmienienie wnętrza. Jeżeli nie możesz szybko patrzeć na naszą kuchenną podłogę, a remont jest starym marzeniem, mały lub mało większy dywanik będzie doskonałym rozwiązaniem.
Dodatkowa izolacja – długie mieszkanie na kuchennej podłodze, szczególnie jeżeli jest skonstruowana z ciężkiego materiału, nie chodzi do zabaw. Miękki dywan skutecznie umili Ci pory spędzone przy gotowaniu.

Jak widzisz, dywan w kuchni jest sporo zalet, zaś więc zazwyczaj nie wszystkie zalety takiego podejścia! Samo stanowi podstawowe, w kuchni ozdobionej dywanem będzie niewątpliwie ciepło i przytulniej.

Jak wybrać kolor dywanika kuchennego do stylu kuchni?

W handlach można odnaleźć różne projekty dywanów i dywaników kuchennych. To, czy zdecydujesz się na szybszy model, bądź te nieduży dywanik, stanowiący szczególnie akcentem kolorystycznym w umieszczeniu nie stanowi dłuższego uznania pod warunkiem, że właściwie wybierzesz go do wyglądu i detali już znajdujących się w domowym wnętrzu.

Przykładowo, jeśli dodatki w Twojej kuchni są utrzymane w złotej tonacji, warto wybrać dywan o neutralnych kolorach, takich jak odcień beżowy, kremowy czy szary, jaki nie będzie miał dla nich walki także nie przyćmi ich. Przy wyborze warto także wziąć pod uwagę podłogę. Możesz pokusić się o wybór kilku kolorów, doskonale sprawdzą się zwykłe kolorowe karteczki, i zobaczyć, który styl będzie tak współgrał z płytkami lub panelami.

Jeśli z zmian wystrój Twojej kuchni jest niezwykle niezależny i stonowany, potrafisz go ożywić i kilka „podkręcić” przy pomocy jednokolorowego dywanu o mocnym i nowym kolorze. Ten swój zabieg sprawi, że kuchnia od razu stanie się bardziej przyjemna. Kolorowy dywan będzie idealnie czekać w tle białych płytek utrzymanych w trybie paryskiego metra czy kuchni wykończonej w złym betonie.

Nie zapominajmy te o dywanach wzorzystych, które są siła optycznego powiększania lub pomniejszania wnętrza. Dywaniki z całym nadrukiem sprawią, że kuchnia odda się mniej szeroka i przytłaczająca, oraz z drobnym printem idealnie będą robić w ścisłym wnętrzu.

Na który rozmiar oraz stan dywanika kuchennego się zdecydować?

Rozmiar i kształt dywanu zależy oczywiście z architektury kuchni. Z gwarancją nie chcesz, żeby dywanik wyglądał jak wycieraczka do butów, która znalazła się w kuchni czystym przypadkiem. Za wysoki dywan z zmian może całkowicie przytłoczyć wnętrze.

W wypadku kuchni o nieregularnych wymiarach czyli na przypadek z wyspą kuchenną warto zdecydować się na podłużny chodnik, jaki można wygodnie napisać w pewnym miejscu. Takie rozwiązanie sprawi też, że Twoja kuchnia odda się większa i mocniejsza. W codziennych pomieszczeniach doskonale sprawdzą się zwykłe chodniki, pamiętaj jedynie, żeby nie zasłaniać zbyt wiele podłogi.
Jeśli zdecydujesz się na częsty dywaniki, warto dać go tam, gdzie najczęściej jesteśmy, zatem na przykład przy blacie kuchennym czy zlewie. W współczesny droga będzie bogata w sumy wziąć z jego wad!

Materiał wykonania dywanika do kuchni

Wybór materiału, z którego winien stanowić wykonany dywan kuchenny, nie jest swoją sprawą, natomiast nie istnieje więc wyzwanie ponad siły! Wystarczy rzucać się czystą logiką. Przede wszystkim dywan wymaga być niezniszczalny a doskonale ognioodporny. Oprócz tegoż warto zamontować na dodatek, czemu niestraszna będzie nalana woda lub kipiąca zupa. Przy tym ludziom włosie dywanu powinno stanowić na tyle miękkie, by uratować ukochaną porcelanę przed uszkodzeniem i dać ulgę zmęczonym staniem stopom. No i wiadomo nie zapominajmy, że dywan kuchenny koniecznie wymaga być otwarty w czyszczeniu a najlepiej plamoodporny!

Dobrym wyborem są więc dywany bawełniane – często można prać je w pralce, a przy tym liczą jasne kolory, oraz dywany poliestrowe zrobione z dużej wartości włókien. Poliester brany w przędzy na ostatniego modelu dywany cechuje się znacznie mocno odpornością, a przy tym łatwo nie chłonie zabrudzeń. Znaczy to, że gdy coś zostanie rozlane na dywan, można to już zetrzeć a po problemie! Co dobrze, w handlach można odnaleźć specjalnie dywany stworzone z teorią o kuchni oraz łazience, które można prać w pralce!

Dywanopol – profesjonalny sklep internetowy z dywanikami do kuchni

Gdzie szukać dywanów, które wykonują całe te warunki? Na model w sklepie internetowym z dywanikami do kuchni Dywanopol. Na kartce znajdziesz szeroki wybór dywanów kuchennych stworzonych z najszerszej wartości materiałów, które zachwycą Cię swoimi projektami, a po zakupie – oczarują wytrzymałością! Wszystkie dywany do kuchni oraz łazienki są powłokę antypoślizgową, więc są całkowicie bezpieczne.

 

zobacz również jak wybrać odpowiedni dywanik do kuchni?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *