Czy wiesz jak dobrać dobrzy dywanik do kuchni?

Poradnik Klienta

Czy wiesz jak dobrać dobry dywanik do kuchni? Dywany coraz częściej zaczynają migrować z salonów i pokojów dziennych, by zadomowić się na ziemi… w kuchni! Przez duży godzina uważano, że dywan w kuchni to rozwiązanie niepraktyczne, ale nic bardziej mylnego! Estetyczny dywan zrobiony z szlachetnych dokumentów może całkowicie odmienić wnętrze tego pomieszczenia, i przy okazji sprawi, że mienie z kuchni stawanie się znacznie przyjemniejsze.

Dlaczego warto mieć dywanik w kuchni?

Przystąpmy do tego dokładnie, jeżeli w łazience, gdzie panuje duża wilgoć, a podłoga jest prawie ciągle mokra, dywaniki się sprawdzają, zatem ostatnim wyjątkowo dobrze zapiszą się w kuchni. Dlaczego w ogóle warto poznać dodanie ich do kuchennego wystroju? Oto kilka powodów:

Przede każdym będą przechowywać podłogę. Płytki, panele, boazeria – liczba materiałów, którymi potrafimy wyłożyć kuchenną ziemię jest naprawdę duża. Jeżeli chcemy, by na dłużej zachowały swój estetyczny wygląd, warto zabezpieczyć je dywanem.
Zapobiegną pomniejszym katastrofom – z pewnością wiele razy zdarzyło Ci się stracić ukochany kubek na domowych płytkach. Dywanik umieszczony przy szafkach może zapobiec takim małym wypadkom!
Poprawią właściwości akustyczne pomieszczenia – jak wszyscy znamy, dywany w podstawowym poziomie tłumią dźwięki. W kuchni, gdzie ciągle coś mielimy, blendujemy, ucieramy i łączymy będzie więc spośród gwarancją na wagę złota! Zwłaszcza gdyby jesteś rannym ptaszkiem i lubi wypić nasze pierwsze smoothie o 6 rano, a inni domownicy niekoniecznie dzielą Twoją skłonność do wczesnego wstawania.
Dywany w kuchni to popularny, szybki i popularny lekarstwo na odmienienie wnętrza. Gdyby nie możesz już wyglądać na bliską domową podłogę, a remont jest różnym marzeniem, mały lub nieco większy dywanik będzie doskonałym rozwiązaniem.
Dodatkowa izolacja – długie okresie na kuchennej podłodze, szczególnie gdyby jest wyprodukowana z twardego materiału, nie chodzi do przyjemności. Miękki dywan skutecznie umili Ci godziny spędzone przy gotowaniu.

Jak widzisz, dywan w kuchni jest dużo zalet, oraz toż nadal nie wszystkie zalety takiego podejścia! Samo istnieje mocne, w kuchni ozdobionej dywanem będzie całkowicie milej i przytulniej.

Jak wybrać kolor dywanika kuchennego do stylu kuchni?

W supermarketach można odnaleźć nowe projekty dywanów i dywaników kuchennych. To, czy postanowisz się na większy model, czy też nieduży dywanik, będący szczególnie akcentem kolorystycznym w miejscu nie stanowi istotniejszego uznania pod warunkiem, że właśnie dobierzesz go do wyglądu i elementów już dostających się w domowym wnętrzu.

Przykładowo, jeśli dodatki w Twojej kuchni są utrzymane w prostej tonacji, warto wybrać dywan o neutralnych kolorach, takich jak kolor beżowy, kremowy czy szary, jaki nie będzie znaczył dla nich walk natomiast nie przyćmi ich. Przy doborze warto jeszcze wziąć pod uwagę podłogę. Możesz pokusić się o wybór kilku kolorów, świetnie sprawdzą się zwykłe kolorowe karteczki, i sprawdzić, który poziom będzie dokładnie współgrał z płytkami lub panelami.

Jeśli z zmiany wystrój Twojej kuchni stanowi znacznie zimny i stonowany, możesz go ożywić i dość „podkręcić” przy pomocy jednokolorowego dywanu o mocnym i wyjątkowym kolorze. Ten typowy sposób sprawi, że kuchnia od razu stawanie się bardziej przyjemna. Kolorowy dywan będzie wspaniale robić w gronu białych płytek utrzymanych w charakterze paryskiego metra czy kuchni wykończonej w chłodnym betonie.

Nie pozostawiajmy więcej o dywanach wzorzystych, które są moc optycznego powiększania lub pomniejszania wnętrza. Dywaniki z licznym nadrukiem sprawią, że kuchnia podzieli się mniej obszerna i przytłaczająca, a z lekkim printem idealnie będą wyglądać w krótkim wnętrzu.

Na który poziom i wygląd dywanika kuchennego się zdecydować?

Rozmiar oraz kształt dywanu zależy właśnie z architektury kuchni. Z pewnością nie chcesz, żeby dywanik wyglądał jak wycieraczka do butów, która złapała się w kuchni czystym przypadkiem. Za długi dywan z zmian może całkowicie przytłoczyć wnętrze.

W przypadku kuchni o nieregularnych wymiarach albo na przykład z wyspą kuchenną warto zdecydować się na długi chodnik, jaki można wygodnie ułożyć w każdym miejscu. Takie podejście sprawi też, że Twoja kuchnia podzieli się większa i doskonalsza. W normalnych pomieszczeniach dobrze sprawdzą się zwykłe chodniki, pamiętaj jedynie, gdyby nie zasłaniać za wielu podłogi.
Jeśli postanowisz się na częsty dywaniki, warto umieścić go tam, gdzie najczęściej stoimy, lub na dowód przy blacie kuchennym czy zlewie. W ostatni nawyk będzie można w sumie wziąć spośród jego wartości!

Materiał wykonania dywanika do kuchni

Wybór materiału, z jakiego winien stanowić spowodowany dywan kuchenny, nie jest błahą sprawą, tylko nie istnieje obecne wyzwanie ponad siły! Wystarczy rzucać się czystą logiką. Przede każdym dywan pragnie być masywny a dużo ognioodporny. Oprócz tego o dać na rzecz, czemu niestraszna będzie nalana woda lub kipiąca zupa. Przy tym całym włosie dywanu winno być na tyle miękkie, by uratować ukochaną porcelanę przed potłuczeniem i przynieść ulgę zmęczonym staniem stopom. No i absolutnie nie zapominajmy, że dywan kuchenny koniecznie pragnie być lekki w praniu a najlepiej plamoodporny!

Dobrym wyborem są więc dywany bawełniane – często można myć je w pralce, i przy tym są fantastyczne kolory, oraz dywany poliestrowe stworzone z szerokiej jakości włókien. Poliester brany w przędzy na tego stylu dywany cechuje się dużo dobrze odpornością, i przy tym faktycznie nie chłonie zabrudzeń. Nazywa to, że jak coś zostanie rozlane na dywan, ważna więc szybko zetrzeć a po problemie! Co więcej, w supermarketach można odnaleźć specjalnie dywany uczynione z inicjatywą o kuchni i łazience, które można myć w pralce!

Dywanopol – profesjonalny sklep internetowy z dywanikami do kuchni

Gdzie szukać dywanów, które spełniają wszystkie te warunki? Na przypadek w zakładzie internetowym z dywanikami do kuchni Dywanopol. Na karcie znajdziesz szeroki asortyment dywanów kuchennych zbudowanych z najwyższej jakości produktów, które zachwycą Cię swoimi planami, i po zakupie – oczarują wytrzymałością! Wszystkie dywany do kuchni i łazienki są powłokę antypoślizgową, to są całkowicie bezpieczne.

 

zobacz również jak wybrać odpowiedni dywanik do kuchni?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *